سئورب آموزش سئو آموزش سئو بخش سوم ، گوگل به دنبال چیست ؟

آموزش سئو بخش سوم ، گوگل به دنبال چیست ؟

آموزش سئو بخش سوم ، گوگل به دنبال چیست ؟

پانزده سال حضور گوگل به عنوان موتور جستجو، مثل برق و باد گذشت به گونه ای که قرار گرفتن در رتبه بندی گوگل تبدیل به یکی از موضوعات پیچیده و رقابتی شد.
امروزه همه دوست دارند تا در فهرست نتایج گوگل قرار بگیرند. این در حالیست که گوگل می کوشد نسبت به تعهد خود برای ارائه ی محتوای مرتبط پایبند باشد. چنانکه گوگل برای تحقق این هدف نیازمند تغییر مستمری است تا تعهد خود نسبت به کاربران را عملی سازد. یکی از پیامدها توجه به این مسئله، انباشتگی کلمات کلیدی است، چنانکه در نهایت وب مستران با یافتن روش استفاده از انکر تکست (متن لینک ) ، راه جدیدی برای بازی با سیستم پیدا کردند. اصطلاح متن لینک، به معنای متنی دارای لینک‌های خارجی و هدایت کننده به صفحه است. با وجود نیت خیرخواهانه ی صاحبان کسب و کار و تجار از این تاکتیک برای به دست آوردن رتبه‌‌ی برتر در نتایج جستجو ، اما استفاده از متن لینک باعث ایجاد یک راه گریز جدید برای اسپمرها شد.

در سال ۲۰۱۲، گوگل به‌روزرسانی جدیدی به نام پنگوئن ارائه داد. این به‌روزرسانی با حذف کامل سایت‌های دارنده‌ی تعداد لینک‌های مشکوک و متن لینک راهنما به صفحه از نتایج جستجو ، آنها را جریمه کرد. بسیاری از کسب وکارهای متکی به ترافیک ناشی از موتورجستجو در طی یک شب ، تنها به دلیل ادعای گوگل نسبت به غیرعادی بودن وجود تعداد لینک بسیار و حاوی یک عبارت در سایت، تمام فروش خود را از دست دادند. گوگل معتقد بود که تعداد این لینک ها می تواند شاخص اطمینانی درمورد قابلیت فریب دادن سیستم گوگل توسط صاحب سایت باشد.

بنابراین توصیه می کنیم در صورتیکه این تغییرات را هشداردهنده می‌دانید، از انجام آن صرف نظر کنید. در ادامه ترمیم این تغییرات و جلوگیری از جریمه شدن ناشی از به‌روزرسانی‌های جدید، تشریح خواهد شد. با توجه به خلاصه‌ ی به‌روزسانی‌های مهم گوگل، می‌توانیم دو درس موثر در کسب رتبه‌بندی‌های برتر گوگل را شناسایی کنیم:

  1. بهتر است در صورت تمایل به حفظ رتبه ی برتر در گوگل، تنها به یک تاکتیک اکتفا نکنید.
  2. بهتر است مطمئن شوید، استراتژی های مورد استفاده ی موتور جستجو بر پایه‌ی بهترین شیوه های سئو هستند.

برای آموزش سرفصل های  آموزش سئو میتوانید به پروفروش ترین کتاب آمازون در حوزه ی سئو کتاب سئو۲۰۱۷، یادگیری بهینه سازی موتورهای جستجو با استفاده استراتژی های بازاریابی هوشمند مراجعه کنید.
نویسنده : آدام کلارک
مترجم : الهام سادات یاسینی
انتشارات ناقوس

لینک خرید کتاب
http://www.naghoospress.ir/bookview.aspx?bookid=1486961

مراکز فروش :
– انتشارات ناقوس
– کتابفروشی الیاس
– کتابفروشی گلریزان

تاریخ آخرین بروزرسانی : ۲۹ مهر ۱۳۹۶
منبع :‌ سئورب
حامی این نوشته

پرفروش ترین کتاب آمازون در حوزه ی سئو کتاب سئو۲۰۱۷، یادگیری بهینه سازی موتورهای جستجو با استفاده استراتژی های بازاریابی هوشمند.
نویسنده : آدام کلارک مترجم : الهام سادات یاسینی انتشارات ناقوس

Advertising seorob.

نظرات خود را اینجا بنویسید

آدرس الکترونیکی شما نمایش داده نمی شود *