سئورب آموزش سئو آموزش سئو قسمت ۱۴ ، انتخاب کلمات کلیدی مورد نظر گوگل

آموزش سئو قسمت ۱۴ ، انتخاب کلمات کلیدی مورد نظر گوگل

آموزش سئو قسمت ۱۴ ، انتخاب کلمات کلیدی مورد نظر گوگل

تصورات  غلط بسیاری در مورد آنچه که باید و نباید انجام  شود و همچنین در مورد بهینه‌سازی کلمات  کلیدی در صفحه‌ی سایت،  وجود دارد. برخی از نویسندگان وبلاگ­ ها به خوانندگان خود توصیه می­ کنند تا هرگز کلمات کلیدی را در محتوای صفحات مورد هدف خود قرار ندهند. این  نویسندگان که نمی‌خواهم اسم آنها را ذکر کنم،  نیت‌‌‌های قابل احترامی دارند و واقعا نگران تعیین اسپم گوگل برای سطح بعدی هستند.اما باید گفت که این موضوع دیوانگی کامل تلقی می­شود.

نداشتن کلمه‌ی کلیدی ، تقریبا تطبیق صفحه‌ با کلمه‌ی کلیدی که می‌خواهید به خاطر آن رتبه‌بندی شوید، را برای گوگل غیر ممکن می‌کند. در صورتیکه گوگل  وجود کلمات کلیدی در صفحه را بی‌ارزش بداند، می­توان نتیجه گرفت که یک موتور جستجوی ناموثر است.

در مورد این موضوع فکر کنید. اگر در حال جستجوی ”  Ford Mustang 65 Auto Parts  ” باشید، بعید به نظر می‌رسد در صورت یافتن صفحه­ ای فاقد کلمات جستجو بتوانید آن چیزی را پیدا کنید که به دنبال آن  بوده­اید.

گوگل  باید کلمات کلیدی روی صفحه‌ی شما را بیابد و همچنین  این کلمات باید در معرض دید کاربران باشد. به طور طبیعی، ایجاد محتوا در مورد کلمات کلیدی یا ترکیب کلمات کلیدی در صفحه ، از رویکردهای ساده ­ای به شمار می‌رود. البته منظور من صفحه­ای مانند مثال زیر نیست.

” به فروشگاه پیراهن کشباف  NFL خوش آمدید. ما در اینجا پیراهن‌های کشباف  NFL بسیاری داریم که با تنوع  گسترده‌ای از پیراهن های کش‌باف  NFL مانند پیراهن های کشباف زنانه‌ی  NFL ، پیراهن های کشباف مردانه‌ی  NFL و پیراهن های کشباف  بچه‌گانه‌ی NFL و …دارند.”

 

این رویکرد ده سال پیش  موثر بود اما اکنون چنین چیزی نمی­تواند تاثیرگذار باشد. کلمات کلیدی باید به صورت طبیعی در صفحه ظاهر شوند. بنابراین تلاش احمقانه برای ساختن کلمات کلیدی به نظر کاری ناگوار است، چنانکه احتمالا منجر به آغاز فیلترهای اسپم در موتورهای جستجو خواهد شد. کلمات کلیدی را به صورت طبیعی در کل محتوا به کار ببرید. چندین بار تکرار کلمات کلیدی، کاری غیر ضروری و بیش از اندازه است.

واقعا این کار به همین سادگی است.

در گام بعدی، باید مطمئن شوید که صفحه دارای تعداد کمی کلمات کلیدی  LSI است.عبارت LSI مخفف شاخص معنایی پنهان[۱]  است. از وجود این اصطلاح  تکنیکی دلسرد نشوید، کلمات کلیدی LSI، یک اصطلاح سئو در مورد عبارات مرتبط است. گوگل معتقد است، اگر یک صفحه شامل کلمات کلیدی مناسب و مرتبط با عبارات اصلی باشد، نشان می دهد این صفحه به صورت عادی  نوشته شده و از زمینه­ی بالاتری برای کیفیت خوب و مرتبط بودن برخورداراست.

 برای موفقیت آمیز بودن  بهینه­ سازی یک صفحه باید آن صفحه از کلمات کلیدی اصلی و مرتبط برخوردار باشد، بنابراین بهتر است دو یا سه کلمه‌ی کلیدی مرتبط با کلمه‌ی کلیدی اصلی را بیابید و  هر بار این کلمات را برای دو یا سه مرتبه در صفحه تکرار کنید. ابرسجست[۲] ، ابزار فوق‌العاده‌ای برای یافتن کلمات کلیدی است که  گوگل آنها را مرتبط با کلمات کلیدی اصلی شما در نظر می‌گیرد بدین معنا که این ابزار این کار را از طریق بیرون کشیدن پیشنهادت از کادر پیشنهاد اتوماتیک گوگل انجام می‌دهد. به منظور تعیین  فهرستی از مرتبط‌ترین کلمات کلیدی، از ابزار ابرسجست و جستجوی کلمات کلیدی استفاده کنید.

 Ubersuggest – Free

http://ubersuggest.org

قسمت هایی که شما می‌توانید کلمات کلیدی را در صفحه ترکیب کنید.

 • تگ های چند توصیفی یا چند عنوانی
 • نویگیشن پیوند متن
 • عناوین ( تگ های  h1,h2,h3 وh4)
 • محتوای متن
 • متن بولد شده و مورب
 • پیوندهای داخلی در یک محتوا
 • تصویر نام فایل، تصویر الت تگ[۳] و تصویر عنوان تگ[۴]
 • ویدیو نام فایل ، عنوان ویدیو

[۱] Latent Semantic Indexing

[۲] Ubersuggest

[۳] alt tag

[۴] title tag

تاریخ آخرین بروزرسانی : ۲۰ آبان ۱۳۹۶
منبع :‌ سئورب
حامی این نوشته

پرفروش ترین کتاب آمازون در حوزه ی سئو کتاب سئو۲۰۱۷، یادگیری بهینه سازی موتورهای جستجو با استفاده استراتژی های بازاریابی هوشمند.
نویسنده : آدام کلارک مترجم : الهام سادات یاسینی انتشارات ناقوس

Advertising seorob.
2نظر برای

آموزش سئو قسمت ۱۴ ، انتخاب کلمات کلیدی مورد نظر گوگل


 1. ممنون از اطلاعات خوبی که قرار دادید

 2. سلام
  روز بخیر
  یک پیشنهاد خوب برای کسب درامد برات دارم
  نمی دونم چقدر با معاملات ارز های دیجیتال مثل بیت کوین و اتریوم آشنایی داری.
  به راحتی می تونی توی سایت زیر ثبتنام کنی و از خرید و فروش
  عرض های دیجیتال کسب درامد کنی
  https://goo.gl/Xd1sc1
  اگر اطلاعات بیشتری نیاز هست می تونی توی گروه تلگرام زیر عضو شی
  https://t.me/joinchat/C1qU8U9_esSAIMlR1UI9Mg

نظرات خود را اینجا بنویسید

آدرس الکترونیکی شما نمایش داده نمی شود *