سئورب آموزش سئو آموزش سئو قسمت ۱۶ ، سرعت بارگذاری سایت

آموزش سئو قسمت ۱۶ ، سرعت بارگذاری سایت

آموزش سئو قسمت ۱۶ ، سرعت بارگذاری سایت

میزان سرعت بارگذاری‌های سایت، عامل دیگری است که  گوگل به آن در هنگام تصمیم‌گیری برای رتبه‌بندی صفحه‌ در نتایج جستجو توجه می‌کند.

مت کاتز[۱]، یکی از کارکنان شناخته شده‌ی گوگل، به صورت عمومی تصدیق کرد که بارگذاری سریع، یک عامل مثبت در رتبه‌بندی است.

در صورتیکه سایت به اندازه‌ی یک حلزون مرده، آهسته بارگذاری ‌شود، امکانی برای حضور سایت در نتایج موتورهای جستجو وجود ندارد. اما در صورت متوسط بودن سرعت بارگذاری سایت، می­توان گغت که بهبود سرعت بارگذاری، فرصتی مناسب برای تقویت ساده‌ی سئو سایت است. نه تنها، سرعت بارگذاری، عاملی مشترک برای کسب رتبه‌بندی برتر در گوگل است، بسیاری از گزارش‌های صنعتی اصلاح هر ثانیه‌ای سایت را نشان می­دهند که افزایش میانگین هفت­درصدی برای نرخ تبدیل سایت محسوب می­شود. به عبارت دیگر، بارگذاری سریع­تر سایت، شانس تکمیل فروش و یا پر کردن فرم برای افراد را افزایش می­دهد. به طور مشخص، این موضوعی نیست که سایت بخواهد از بهبود  آن صرف­نظر کند.

 خوشبختانه ابزارهای مفیدی وجود دارند که موجب ساده­ سازی در ارتقا سرعت سایت می­شوند. 

  1. Google Page Speed Insights

این ابزار، ابزاری رایگان  و عالی درگوگل است که به بارگذاری صفحه‌ی سایت یک امتیاز صفر تا ۱۰۰ می‌دهد. می‌توانید میزان مطلوبیت سرعت بارگذاری سایت خود را در مقایسه با سایت های دیگر مشاهده کنید. همچنین می‌توانید میزان مطلوبیت بارگذاری‌های سایت خود بر روی موبایل و دسکتاپ را مشاهده کنید. امتیازهای نزدیک‌تر به ۱۰۰، تقریبا عالی هستند. پس از اجرای این  آزمون بر روی سایت، این ابزار به منظور بهبود،  فهرستی ازحوزه‌های دارای اولویت  بالاتر، متوسط و پایین را ارائه می­دهد که می‌توانید به منظور افزایش سرعت سایت، این  فهرست را برای توسعه‌دهنده‌ی وب سایت خود بفرستید و یا در صورت آشنایی مقدماتی نسبت به مسائل فنی، برای برطرف کردن این موارد تلاش کنید.

 

  1.  Pingdom Tools

ابزارهای پینگ‌دم، ابزارهای فوق‌العاده‌ای برای بررسی تعیین مدت زمان بارگذاری سایت در نواحی مختلف جهان و همچنین جدا کردن سریع فایل‌ها و منابعی است که باعث کاهش سرعت سایت می­شوند. پس از تکمیل این آزمون، اگر به سمت پایین صفحه بیایید، فهرستی از فایل‌ها را مشاهده خواهید نمود که هر بازدیدکننده باید در هر بار مشاهده‌ی سایت شما، آن را دانلود کند. در صورت یافتن فایل هایی با اندازه­ی کم، می‌توانید سرعت بارگذاری سایت خود را  افزایش دهید.

 تصاویر بزرگ، یکی از اهداف ساده برای افزایش سرعت  محسوب می‌شوند. به طوریکه اگر سایت دارای تصویری با اندازه‌ی بیش از ۲۰۰kb باشد، معمولا می‌توان بدون کاهش کیفیت عکس،  اندازه­ی تصویر را بهینه  و به کسری از اندازه تبدیل کرد.  این فایل ها را یادداشت و آنها را برای توسعه‌دهنده یا طراح وب سایت خود بفرستید سپس از آنها درخواست کنید تا این فایل‌ها را به یک فایل با اندازه‌ی کوچک‌تر تبدیل کنند.

[۱] Matt Cutts

تاریخ آخرین بروزرسانی : ۲۵ آبان ۱۳۹۶
منبع :‌ سئورب
حامی این نوشته

پرفروش ترین کتاب آمازون در حوزه ی سئو کتاب سئو۲۰۱۷، یادگیری بهینه سازی موتورهای جستجو با استفاده استراتژی های بازاریابی هوشمند.
نویسنده : آدام کلارک مترجم : الهام سادات یاسینی انتشارات ناقوس

Advertising seorob.

نظرات خود را اینجا بنویسید

آدرس الکترونیکی شما نمایش داده نمی شود *