سئورب آموزش سئو آموزش سئو قسمت ۱۸ ، محتوای تکراری – تگ‌ های متعارف

آموزش سئو قسمت ۱۸ ، محتوای تکراری – تگ‌ های متعارف

آموزش سئو قسمت ۱۸ ، محتوای تکراری – تگ‌ های متعارف

گوگل با استفاد از ابزاری به نام پاندا سایت هایی با محتوای تکراری را جریمه می‌کند.  متاسفانه، گاهی اوقات بسیاری از سیستم‌های مدیریت محتوای سایت ها، به صورت خودکار از یک صفحه چندین صفحه می‌سازند. برای مثال، فرض کنید سایت دارای یک صفحه‌ درمورد محصول آچار لوله‌ای است، به دلیل نوع سیستمی که سایت براساس آن ساخته شده است، می‌توان  از چندین URL و  از چندین قسمت مختلف سایت ، به یک صفحه‌ دست یافت:

 http://www.سایت‌شما.com/محصولات.aspx?=23213

http://www.سایت‌شما.com/آچار لوله‌ای

http://www.سایت‌شما.com/جعبه ابزار/آچار لوله‌ای

از نگاه موتورهای جستجو، این صفحات بسیار گیج‌کننده هستند و چندین نسخه از این صفحه محتوای تکراری محسوب می­شوند. برای بر طرف کردن این موضوع، همیشه باید نسبت به وجود یک تگ‌خاص، اطمینان حاصل کنید به ­طوریکه این تگ در هر صفحه از سایت قرار گرفته و تگ لینک متعارف[۱] نامیده می‌شود. 

تگ لینک متعارف،  نسخه‌ی اصلی یک صفحه‌ی وب برای موتورهای جستجو را نشان می‌دهد. با اعلام اینکه این صفحه به  عنوان نسخه‌ای ” حقیقی” از صفحه­ ی درون تگ است، می‌توانید برای گوگل مشخص کنید کدام صفحه را در نتایج جستجو فهرست‌نویسی کند. نشان ی­ابی را انتخاب کنید که  دارای بیشترین مفهوم به کاربران است و از بهترین سئو برخورداراست، این انتخاب باید معمولا نشانی وبی باشد که مانند انگلیسی ساده خوانده می‌شود.

برای مثال اخیر درمورد آچار لوله‌ای، با استفاده از تگ زیر، احتمالا گوگل  بهترین نسخه از صفحه را در نتایج موتور جستجو، نمایش خواهد داد. 

<link rel=”canonical ” href=”http://www.سایت‌شما.com/آچارلوله‌ای”/>

 به عنوان یک قانون کلی، این تگ  بر روی هر صفحه از سایت به‌طور مختصر قبل از تگ  </head> (<موضوع />)  و در کد قرار می‌گیرد.

[۱] rel canonical tag

تاریخ آخرین بروزرسانی : ۲۷ آبان ۱۳۹۶
منبع :‌ سئورب
حامی این نوشته

پرفروش ترین کتاب آمازون در حوزه ی سئو کتاب سئو۲۰۱۷، یادگیری بهینه سازی موتورهای جستجو با استفاده استراتژی های بازاریابی هوشمند.
نویسنده : آدام کلارک مترجم : الهام سادات یاسینی انتشارات ناقوس

Advertising seorob.

نظرات خود را اینجا بنویسید

آدرس الکترونیکی شما نمایش داده نمی شود *