سئورب مقالات گوگل الگوریتم شاهین ( HAWK ) گوگل , جدیدترین الگوریتم سال ۲۰۱۷

الگوریتم شاهین ( HAWK ) گوگل , جدیدترین الگوریتم سال ۲۰۱۷

الگوریتم شاهین ( HAWK ) گوگل , جدیدترین الگوریتم سال ۲۰۱۷
الگوریتم شاهین (HAWK) گوگل , جدیدترین الگوریتم سال ۲۰۱۷

سلام به همراهان همیشگی سایت سئورب , با توجه به اینکه اخبرا شایعاتی در رابطه با به روز رسانی الگوریتم های گوگل و الگوریتم شاهین (Hawk) به دست آمده, پس از بررسی های لازم در نتایج جستجوی محلی, دریافتیم که الگورتیم شاهین (Hawk) تنها نتایج جستجوی محلی را تحت تاثیر قرار می دهد و تاثیری بر روی نتایج جستجوی غیر محلی ندارد.

شاهین (HAWK) پرنده ای تیزبین و دقیق

الگوریتم های گوگل ، روز به روز در حال توسعه هستند و نامگذاری آن ها اغلب بر اساس حیوانات صورت گرفته است . با این که هیچ گاه به صورت آشکار از جانب گوگل ، علت و اساس نامگذاری اعلام نشده است,  اما با کمی دقت می توان دریافت که نامگذاری ها هدفمند و بر اساس عملکرد الگوریتم ها صورت گرفته است .

یکی از الگوریتم های جدیدی که توسط گوگل ارائه شده است , الگوریتم شاهین یا باز شکاری  (Hawk) می باشد . این پرنده تیزبین با دقت هرچه تمام تر پوسوم ها (Possum)  (که نام یکی از الگوریتم های محلی گوگل می باشد) را شناسایی کرده و شکار می کند .

الگوریتم های محلی گوگل

سئو  بهینه سازی محلی یا Local توسط گوگل ، تا جایی مورد تاکید است که الگوریتم هایی مانند کبوتر و پوسوم را ایجاد نمود. الگوریتم کبوتر ( که در پست های پیشین معرفی شد) و پوسوم که سومین حیوان بومی استرالیا بعد از کانگورو و کوآلا است ، پوسوم جزو حیوانات کمیاب و کیسه دار بوده و در زیر شکم بچه های خود را نگه می دارد .

پوسوم یک سایت را به همراه شماره تلفن ، آدرس و ایمیل وب سایت را نشان می داد , اما با به روز رسانی این الگوریتم شاهد آن بودیم که کسب و کار های محلی و نزدیک به هم بر اساس سایر الگوریتم ها مورد پایش قرار گرفته و مرتبط ترین نتیجه انتخاب و سایر وب سایت ها فیلتر می شدند, به تعبیر پوسوم گوگل نیز وب سایت های محلی را گلچین کرده و در کیسه خود نگه داشته و سایر وب سایت های محلی با کیفیت پایین تر را فیلتر می کند .

جبران گذشته با الگوریتم شاهین (HAWK)

الگوریتم شاهین - http://seorob.ir

در این که هر الگوریتم ارائه شده از سوی گوگل دارای مزایا و معایبی است ، جای هیچ شک و تردیدی نیست. اما کارکرد الگوریتم پوسوم برای خیلی از کسب و کار های اینترنتی مشکلات متعددی را فراهم ساخت . گوگل ، خاطره تلخ وب سایت هایی که با الگوریتم پوسوم فیلتر شده اند را با رونمایی از الگوریتم شاهین جبران کرده است . در الگوریتم شاهین ، وب سایت های دیگر فیلتر نشده بلکه در رتبه بندی پایین تری قرار می گیرند. گوگل با ارائه الگوریتم شاهین نشان داد که هنوز در حال آزمایش و خطاست و برای رسیدن به اهدافش راهی بس طولانی در انتظار او و بهینه سازان است .

  سایت تبلیغاتی: دکورکده
تاریخ آخرین بروزرسانی : ۸ مهر ۱۳۹۶
منبع :‌ سئورب
Advertising seorob.
یک نظر برای 1

الگوریتم شاهین ( HAWK ) گوگل , جدیدترین الگوریتم سال ۲۰۱۷


  1. خیلی جالب بود
    اینکه الگوریتم ها از روی حیوانات دوست داشتنی به سمت حیوانات خشن میروند هم جاس سوال داره؟
    ممنون از سایت خوبتون

نظرات خود را اینجا بنویسید

آدرس الکترونیکی شما نمایش داده نمی شود *