سئورب آموزش سئو تاثیر هاست در سئو ، آیا هاست ( میزبانی ) در سئو تأثیرگذار است ؟

تاثیر هاست در سئو ، آیا هاست ( میزبانی ) در سئو تأثیرگذار است ؟

تاثیر هاست در سئو ، آیا هاست ( میزبانی ) در سئو تأثیرگذار است ؟

با سلام خدمت کاربران گرامی سایت سئورب ، در این قسمت  از آموزش سئو به بررسی تاثیر هاست در سئو می پردازیم.

سرور میزبانی

سرور میزبانی (هاست) آن سایت است .اما گوگل به چه ، مسلماً یکی از فاکتورهای گوگل در رتبه بندی سایت های مختلف مواردی از یک هاست دقت می کند؟

سرعت

سرعت هاست یا سرور می باشد .همانطور که می دانید خزنده های گوگل روزانه به میلیون ها وب سایت ، اولویت اول برای گوگل مختلف که هرکدام دارای صفحات متعددی هستند (میلیاردها صفحه اینترنتی )سر می زنند . از همین یک جمله باید بفهمید چقدر سرعت هاست های سایت ها می تواند به سرعت خزش گوگل کمک کند و به گوگل حق می دهید که انقدر به سرعت اهمیت بدهد .زیرا گوگل هم مثل ما انسان ها وقتی به سایتی سر می زند منتظر می شود تا سایت بالا بیاید که بتواند اطلاعات آن را بررسی کند. اما اینکه چه هاستی بگیرید که سرعت خوبی داشته باشد از روی تجربه و پرسش از دوستان و نمونه سایت هایی که روی آن هاست هستند مشخص می شود. در مورد اینکه هاست ایرانی سرعت بیشتری دارد یا هاست خارجی، اکثر دوستان گول سریع باز شدن سایت های هاست ایرانی را می خورند .

هاست ایرانی

هاست ایرانی

درست است که سایت هایی که روی هاست ایرانی هستند بسیار سریع تر از سایت های روی هاست خارجی باز می شوند، اما این دلیل بر سرعت بیشتر این هاست ها نیست .در واقع این موضوع فقط از دید شما که داخل ایران دارید این سایت را باز می کنید نمایان است .اگر به یکی از دوستان در خارج از کشور بگویید این موضوع را تست کند دیگر این نتیجه را نمی بیند .

دلیل این موضوع این است که وقتی شما از داخل ایران به یک هاست ایرانی متصل می شوید به دلیل اینکه این شبکه های کمتری است سریع تر به هاست متصل می شوید .اما این سرعت نسبی است و گوگل این node نزدیک است و دارای موضوع را نمی بیند !اتفاقا برعکس هاست های داخل آمریکا و آن محدوده به خزنده های گوگل نزدیکتر هستند و این موضوع برعکس جواب می دهد .اما این موضوع شما را از هاست های ایرانی نا امید نکند، زیرا سرعت سرور میزبانی مهمترین عامل است نه چیز دیگر.

load (بارگزاری)

load  شدن یک مورد دیگر که بازهم به سرعت ربط دارد نحوه پیاده سازی و برنامه نویسی سایت است .سایت شما نباید برای مشغله زیاد داشته باشد و به اصطلاح سنگین باشد . از الگوریتم های بهینه شده در برنامه نویسی استفاده شود تا سرعت بالا رود . اسکریپت هایی که در سایت استفاده نمی شود از سایت حذف شود تا سایت انرژی خود را هدر نکند .این کار بسیار مرسومی است بسیاری از کدهای جاوا و اسکریپت های بیجا در سایت فراخوانی می شود در صورتی که استفاده ای ندارند . پس بهینه سازی سرعت سایت از داخل برنامه نویسی سایت هم یکی از عوامل مهم می باشد. موضوع دیگری که یک هاست را از چشم موتور های جستجو می اندازد قطع شدن هاست می باشد .

load-time

اگر با اینترنت سر و کار می دهند .این موضوع error % دیده اید که بعضی سایت ها در بعضی روز ها و ساعت ها بالا نمی آیند و ۰۱۱ داشته باشید مشکل معمول درصد زیادی از هاست ها می باشد .

اما هستند هاست هایی که قطعی ندارند یا در حد خیلی مختصر دارند .با ها مواجه شود امتیاز آن سایت را پایین می آورد و گاهی error توجه به اینکه گوگل روزانه به سایت ها سر می زند اگر با این !google bot can not access your site : اخطار می دهد webmaster به مدیر سایت از طریق ابزار آن هاست یا سرور به عنوان یک سرور جریمه IP یک موضوع مهم دیگر که هاست در نتایج گوگل و سئو تاثیر دارد معرفی شدن دارند باعث Spammer شده به گوگل می باشد .

این موضوع به معنی این است که گاهی سرورهایی که سایت های متخلف یا خود قرار دهد و دیگر به سراغ سایت های روی این سرور ها نیاید .شما BlackList این سرورها را در IP می شوند که گوگل باید در صورت مشاهده این موضوع به سرعت سایت خود را به یک هاست دیگر منتقل کنید.

 

 

سایت تبلیغاتی

شرکت راینیک ارائه دهنده هاست های پرقدرت

 

تاریخ آخرین بروزرسانی : ۱۳ مهر ۱۳۹۶
منبع :‌ سئورب
Advertising seorob.

نظرات خود را اینجا بنویسید

آدرس الکترونیکی شما نمایش داده نمی شود *