سئورب نکات بهینه سازی جایگاه مناسب کلمات کلیدی ، در کجا کلمات کلیدی را بکار ببریم؟

جایگاه مناسب کلمات کلیدی ، در کجا کلمات کلیدی را بکار ببریم؟

جایگاه مناسب کلمات کلیدی ، در کجا کلمات کلیدی را بکار ببریم؟

با سلام خدمت کاربران گرامی سایت سئورب ، در این قسمت به بررسی جایگاه مناسب کلمات کلیدی در سئو می پردازیم.

جایگاه صحیح کلمات کلیدی به طور معمول استفاده از کلمات کلیدی در متن به هدف سئو در تناقض با کاربری مطلب و انتقال صحیح مفاهیم خواهد بود. استفاده بیش از حد یک کلمه یا عبارت در متن میتواند موجب رنجش کاربران هنگام مطالعه شود . به هیچ عنوان پیشنهاد نمی کنیم که متن خود را با کلمات کلیدی بمباران کرده یا از جملات تکراری استفاده کنید زیرا مهمترین چیز برای یک سایت رضایت کاربران است .با این وجود بخش های موثر و مهمی هستند که در هنگام نوشتن یک مطلب جدید بهتر است به آنها توجه کرده و کلمات کلیدی خود را در آنها بکار بگیرید . با اینکار میتواند کلمه مورد نظر خود را برای روبات های گوگل بعنوان کلمه کلیدی معرفی کرده و جایگاه مناسبی در نتایج گوگل کسب کنید .که با هم توضیح آن می پردازیم.

چند بخش تاثیرگذار برای قرار دادن کلمات کلیدی – عنوان نوشته ۱ کلمه کلیدی مورد نظر خود را حداقل یک بار در عنوان صفحه ذکر کنید و تا حد امکان در ابتدای آن .عنوان صفحات هم برای موتورهای جستجو و هم برای کاربرانی که به دنبال موضوع خاصی هستند با اهمیت است .یکی از فاکتورهای گوگل برای رتبه بندی نتایج میزان علاقه کاربران به یک صفحه خاص است .

استفاده صحیح از کلمات کلیدی در کنار انتخاب عنوان جذاب میتواند تعداد کلیک صفحه را در نتایج بالا برده و در مرور زمان موجب بهبود رتبه سایت گردد.

تگ های HTML

تگ های HTML   بر تصمیم گیری موتور جستجو :

برای انتخاب کلمات کلیدی یک صفحه HTML عنوان بخش های مختلف یک نوشته یا همان تگ های صفحه می تواند نقشی کلیدی در سئو نوشته داشته باشد .

لزومی h2 و h1 بسیار موثر هستند . قرار دادن کلمه مورد نظر در تگ یکسان باشد ولی تفاوت بسیار زیاد میان آنها میتواند موجب مشکوک شدن یا سردرگمی روبات های گوگل ۱h ندارد که عنوان صفحه و تگ در انتخاب کلمات کلیدی نوشته شما شود.

کلمات کلیدی در محتوای نوشته‌

کلمات کلیدی در محتوای نوشته  بطور حتم مهمترین مکان برای قرار دادن کلمات کلیدی محتوای نوشته خواهد بود .چگونه ممکن است در مورد موضوع خاصی بنویسید ولی در هیچ کجای نوشته آن کلمه را بکار نبرید؟ استفاده از کلمه کلیدی در متن به معنی بمباران نوشته نیست، لازم نیست که هر یک خط در میان عین عبارت را تکرار کنید، میتوانید با بکارگیری کلمات مرتبط و یا ترکیب های مختلف هم در نتایج گوگل رتبه مناسبی کسب کنید و هم به خوانندگان سایت خود احترام ” ورزشی “  ، ” ورزش “ بگذارید.

گوگل قادر به تشخیص کلمات هم معنی، مرتبط و همچنین ترجمه انگلیسی عبارت است .بعنوان مثال سه کلمه . میتوانند تاثیر مشابهی در تعیین کلمه کلیدی صفحه توسط گوگل داشته باشند ” Sport “ و ،” در “ ،” از “ بکار بردن بیش از حد یک کلمه یا عبارت در متن موجب میشود گوگل آن را بعنوان یک عبارت عمومی یا حرف ربط مانند . و غیره بشناسد، در نتیجه کلمه کلیدی صفحه شما نخواهد بود ”است “

کلمات کلیدی در محتوای نوشته

آدرس صفحات

 آدرس صفحات  استفاده از کلمات کلیدی در آدرس صفحه تاثیر کمتری به نسبت سایر موارد خواهد داشت، ولی نکته قابل توجه آن است که همین آدرس در بسیاری از سایت ها و بخصوص زمانیکه کاربران آدرس شما را مستقیما کپی میکنند بعنوان انکر تکست لینک شما شناخته میشود و حضور کلمه کلیدی در آن میتواند بر پیشرفت صفحه در آینده بسیار تاثیرگذار باشد .البته به شرطی که صفحه شما آنقدر کارآمد و جذاب باشد که کاربران به دیگران پیشنهاد دهند.

 

آدرس صفحات

نام تصویر و متن جایگزین

– نام تصویر و متن جایگزین  مهمترین فاکتور برای سئو یک تصویر در موتور جستجوی گوگل است .همچنین بکارگیری کلمات کلیدی Alt Tag متن جایگزین یا همان در این بخش میتواند بر سئو نوشته نیز تاثیرگذار باشد .اگر تصاویر شما به صفحه ای از سایت یا حتی یک سایت دیگر لینک شده باشند . ارزش عنوان alt attribute نیز بسیار بالا خواهد بود.

 

نام تصویر و متن جایگزین

لینک های داخلی و خارجی

لینک های داخلی و خارجی  هر صفحه از سایت شما باید با کمتر از چهار کلیک از هرجای دیگر سایت قابل دسترسی بوده و بهتر است که دارای لینک های خروجی به صفحات مرتبط سایت خودتان یا سایت های دیگر باشد .

استفاده از کلمه کلیدی در این لینک ها بر سئو صفحه تاثیرگذار است به شرطی ” خرید خودرو “ که صفحه مقصد ارتباط مفهومی و معنایی با این کلمه داشته باشد .بطور مثال لینک دهی به سایت سورس باران با عبارت کار درستی در سئو نوشته شما نیست.

بسیاری از کاربران اینترنتی مطالب را بدون ذکر منبع در سایت خود قرار داده و همواره سعی میکنند تا حد امکان لینک خروجی از سایت خود نداشته باشند .در حالیکه معرفی منابع کمکی، اشاره به مرجع یا صفحات مرتبط هم برای کاربران و هم موتورهای جستجو ارزشمند است.

 

لینک های داخلی و خارجی

کلمات کلیدی در توضیحات متا

 کلمات کلیدی در توضیحات متا  مطابق اعلام گوگل و بینگ توضیحات متا تاثیری بر رتبه بندی نتایج جستجو نخواهند داشت .ولی همانطور که میدانیم این موتورها قادر به هستند .همچنین جمله بندی مناسب و قرار دادن اطلاعات مرتبط با Meta Description تشخیص کلمات کلیدی در توضیحات متا یا موضوع صفحه در آن میتواند مشوق کاربران برای کلیک روی لینک شما باشد.

 

 

سایت تبلیغاتی

سایت دکور کده

تاریخ آخرین بروزرسانی : ۱۵ مهر ۱۳۹۶
منبع :‌ سئورب
Advertising seorob.
29نظر برای

جایگاه مناسب کلمات کلیدی ، در کجا کلمات کلیدی را بکار ببریم؟


 1. سلام. ممنون بابت محتوای خوبتون. یه سوال داشتم. هر مقاله بهتره از چند کلمه تشکیل شده باشه و در مقاله با تعداد کلمات بهینه، بهتره از چه تعداد کلمه کلیدی استفاده بشه؟

 2. سلام ببخشید محدودیت تعداد لینک های داخلی و حارجی برای یک متن چقدر می تونه باشه؟برای مثال یه متن ۵۰۰ کلمه ای

  • میلاد میلادی

   سلام. محتوای زیر کمک زیادی بهتون میکنه
   https://moz.com/blog/how-many-links-is-too-many

 3. سلام ی سوال داشتم دلیل اینکه آدرس یه صفحه ای که تو صفحه دوم گوگل بوده ولی الان اصن آدرس اون صفحه تو نتیج گوگل نیست چی هست؟ از کجا بفهمم ایراد چیه؟میشه راهنماییم کنید در ضمن آدرس یوآرال صفحه هم تو این مدت تغییری نداشته

  • میلاد میلادی

   با سلام.با استفاده از وب مستر میتونید بررسی کنید.اما اگر الان جزو ۱۰ صفحه اصلی نیستید جریمه شده ایدکه از طریق همون وب مستر تولز میتونید ببینید که توسط گوگل پنالتی شده اید یا خیر

   • خب چطوری تشخیص بدیم تو گوگل وب مستر که هیچ پیغامی نیومده بعدشم کل دامنه جریمه نشده که فقط اون صفحه سوت شده

 4. بسیار عالی بود ممون از شما

 5. سلام و خسته نباشید سایت خیلی خوبی دارید به جرات می تونم بگم تو حوضه ی فعالیتتون بهترینید تشکر فراوان

 6. طراحی سایت خوبی دارید موفق و پیروز باشید

 7. مرسی زنده باد

 8. من بقصد افزودن اطلاعاتم هم مطالعه میکنم عالی بود موفق باشید

 9. سلام درمورد توضیحات متا توضیحات بیشتری میدین؟

  • میلاد میلادی

   سلام.در این مورد قرار هست ویدئوای گرفته بشه و مطلب جامعی در سایت قرار بگیره

 10. درود مرسی از سایت خوبتون موفق باشید

 11. تشکر از سایت بسیار خوب و مفیدتون

 12. از آموزش های وبسایتتون ممنونم

 13. ممنون از پاسخگوییتون چاکریم

 14. ممنون از پاسخگوییتون چاکریم

 15. ممنون از پاسخگوییتون چاکریم .

 16. مرسی از آموزش های عالیتون

 17. منم همین مشکل دارم که کلمات کلیدی در کا بیشترین اثر و کاربرد خواهند داشت ….

 18. سلام عرض ارادت
  من از وجود این سایت بینهایت متشکرم

  • سجاد رحمانی نژاد

   خواهش می شود دوست عزیز

 19. سلام مطالبتون خیلی خوب هست جسارتا میشه در مورد الگوریتم پنگوین و سایت های اسپم توصیحاتی بدین چطوری بفهمیم که اون سایت اسپم هست؟

  • میلاد میلادی

   سلام.در ابتدا سپاس.در مورد الگوریتم پنگوئن در سایت قرار دادیمسایت هایی که اسپم هستن رو میتونید از سایت moz.com
   ose سرچ کنید و براتون میاره.در آینده مقاله ای راجع به اسپم ها خواهیم نوشت

 20. فایل آموزشی سئو ندارید برای فروش ؟

  • میلاد میلادی

   در حال ساخت هستیم.با شماره ۰۹۱۹۲۵۲۶۰۵۸ تماس بگیرید

 21. مطالب سایت عالیه.ممنون از شما

 22. سلام وبسایتتون خیلی خوب و مفیده.به کارتون ادامه بدین

نظرات خود را اینجا بنویسید

آدرس الکترونیکی شما نمایش داده نمی شود *