سئورب مقالات گوگل معرفی و بررسی الگوریتم موبایل گدون ( Mobilegeddon )

معرفی و بررسی الگوریتم موبایل گدون ( Mobilegeddon )

معرفی و بررسی الگوریتم موبایل گدون ( Mobilegeddon )

مساله وب سایت های واکنش گرا ، به یکی از موضوعات اصلی در طراحی و سازماندهی وب سایت ها تبدیل شده است . بازدیدکنندگان می بایست بیشترین و راحت ترین تعامل را با وب سایت برقرار کنند.  استفاده از تبلت ها و موبایل به علت قابلیت حمل و کاربری آسان روز به روز در حال افزایش است. توجه به مخاطبان وب سایت در هر زمان و با هر وسیله ای ، حس احترام و اطمینان را در بازدید کنندگان ایجاد کرده و مخاطبان را به یک مشتری دائمی در فضای دیجیتال ، تبدیل می کند.

وب سایت های دوستدار موبایل :

سوالی که برای هر طراحان وب ایجاد می شود ، این است که :  برای نمایش یکسان وب سایت با هر رایانه ای ، فارغ از اندازه صفحه نمایش ، تعداد پیکسل ها ، سیستم عامل و … به صورت یکسان چه باید کرد ؟

در زیر تعدادی از مواردی که یک طراح و بهینه ساز وب سایت باید رعایت کند ، آورده شده است :

  • طراحی موبایل فرندلی وب سایت و استفاده از قالب های واکنشگرا
  • اجازه دسترسی به خزنده گوگل به کد های CSS و JavaScript
  • بررسی مداوم نوشته ها و اطمینان از نمایش تمامی آن ها در موبایل
  • توجه به علائم ریسپانسیو ( Responsive ) نبودن وب سایت برای موبایل . به مانند به هم ریختن یا نشان ندادن جدول ها و نوشته ها ، وجود اسکرول افقی ، عدم نمایش تصاویر و …

الگوریتم موبایل گدون :

گوگل برای رتبه بندی وب سایت های جستجو شده با موبایل و تبلت الگوریتمی با نام موبایل گدون، طراحی نموده است . جالب است بدانید که نام الگوریتم موبایل گدون ، از آرماگدون ( واژه ای یونانی ) اقتباس شده است . آرماگدون به معنی تپه شریفان یا کوه و یک مکانی استراتژیک ( محل نبرد حق و باطل ) است . گذشته از این که بخواهیم فلسفه ی نامگذاری این الگوریتم را جویا شویم ، لازم است بدانیم که الگوریتم موبایل گدون در پی نبرد با وب سایت هایی است که با تبلت و موبایل سازگار نیستند . وب سایت هایی که با الگوریتم موبایل گدون سازگار نباشند از صفحه نتایج کاربران موبایل حذف خواهند شد .

تاریخ آخرین بروزرسانی : ۱۸ مهر ۱۳۹۶
منبع :‌ سئورب
Advertising seorob.
یک نظر برای 1

معرفی و بررسی الگوریتم موبایل گدون ( Mobilegeddon )


  1. خیلی جالب بود
    تابه حال نشنیده بودم
    ممنون از به اشتراکذاریتون

نظرات خود را اینجا بنویسید

آدرس الکترونیکی شما نمایش داده نمی شود *