سئورب مقالات معتبر موتور جستجو ( Search Engine ) چگونه کار می کند ؟

موتور جستجو ( Search Engine ) چگونه کار می کند ؟

موتور جستجو ( Search Engine ) چگونه کار می کند ؟
موتور جستجو چگونه کار می کند ؟ how search engine works با سلام خدمت کاربران سایت سئورب ، در این قسمت از آموزش سئو به بررسی اینکه یک موتور جستجو چگونه کار می کند می پردازیم.با سئورب همراه باشید.

شبکه جهانی مانند شبکه ای از ایستگاه ها در یک سیستم وسیع متروی شهری است. هر ایستگاه، یک مستند مستقل است. موتورهای جستجو به راهی برای “خزش” در تمام شهر و پیدا کردن ایستگاه ها در طول مسیر  نیازدارند، در نتیجه از بهترین مسیر موجود یعنی لینک ها استفاده می کنند. موتورهای جستجو، دو کار اصلی راانجام می دهند : خزیدن ، ایندکس کردن و جستجوی پاسخ با محاسبه ی ارتباطات و بهره بردن از نتایج.

چگونگی ساختار لینک برای نگاشت کلیه ی صفحات به یکدیگر

با استفاده از لینک ها، ربات های خودکاردر موتورهای جستجو، که “عنکبوت” یا ” خزنده ” نام دارند، توانایی این را دارند که  به بیلیون ها مستند که دارای  اتصال داخلی هستند، برسند.وقتی که موتور جستجو این صفحات را پیدا می کند، کد را از آن ها رمزگشایی می کند و قطعات انتخابی را در درایو های با حجم بالا نگهداری میکند که بعدا، وقتی که برای درخواست جستجو مورد نیاز شدند، باردیگر فراخوانی شوند.براینگهداری بیلیون ها صفحه که در بخشی از ثانیه قابلیت دسترسی داشته باشند، موتورهای جستجو مراکز داده ای را در کلیه ی جهان، ایجاد کرده اند. این ذخیره گاه های عظیم، نگهداری مقادیر بزرگ پردازش ماشینی از اطلاعات را ساده می کنند.

در آخر، وقتی که یک کاربر، جستجویی را در هر یک از موتورهای جستجو انجام دهد، نتایج را فوری تقاضا می کنند ، حتی وجود یک یا دو ثانیه تاخیر موجب نارضایتی می شود ، در نتیجه موتور جستجو برای فراهم کردن بی درنگ جواب ها، تا آن جا که امکان دارد، بسیار سختکار می کند.

گونگی ساختار لینک برای نگاشت کلیه ی صفحات به یکدیگر

چگونه مشخص کردن اهمیت توسط موتور های جستجو

امروزه، اهمیت موتورهای جستجوی بزرگ، معمولابه وسیله ی معروفیتشان، سنجیده می شود.هر چه یک سایت یا صفحه ، شناخته شده تر باشد، اطلاعات درون آن، با ارزش تر است. این فرضیه، عملا به خوبی اثبات شده است، زیرا موتورهای جستجو افزایش رضایت کاربر را به وسیله ی متریک هایی که معروفیت را تفسیر می کنند، افزایش می دهند.

چگونه مشخص کردن اهمیت توسط موتور های جستجو

اطلاعاتی که سئو از راهنمایی های وبمستر گوگل به دست می آورند

گوگل موارد زیر را برای بالا بردن  رتبه سایت در موتورهای جستجویش، پیشنهاد می کند:
  • صفحات را به صورت اولیه برای کاربران ایجاد کنند نه برای موتورهای جستجو.کاربران را گول نزنند و محتوای متفاوتی را برای موتورهای جستجو در برابر چیزی که به کاربران ارائه می کنند، فراهم نکنند که معمولابا نام cloaking مورد مراجعه قرار میگیرند.
  • یک سایت را با لینک های متنی مشخص و سلسله مراتب ، بسازند. هر صفحه ای از سایت  حداقلباید از یک لینک متنی ایستا قابلیت دسترسی داشته  باشد.
  • در یک سایت مفید، صفحاتی را بنویسند که به به صورت واضح محتوای سابت را نمایش دهد.  و از این اطمینان حاصل کنند که عنوان و ویژگی های ALT شرح دهنده و واضح باشند.
  • کلید واژه هایی را برای ایجاد URL های مورد پسند کاربر، ایجاد کنند. یک نسخه از URL برای دستیابی به یک مستند، با کمک هدایتگر ۳۰۱ به مولفه یrel=”canonical” برای مورد توجه قرار گرفتن محتوای دوتایی، فراهم کنند.

وبمستر

سایت تبلیغاتی انگلیسی برای زندگی
تاریخ آخرین بروزرسانی : ۸ مهر ۱۳۹۶
منبع :‌ سئورب
Advertising MiSaCo.

نظرات خود را اینجا بنویسید

آدرس الکترونیکی شما نمایش داده نمی شود *