سئورب مقالات معتبر هوش مصنوعی ( Artificial Intelligence ) چیست ؟
هوش مصنوعی ( Artificial Intelligence ) چیست ؟

هوش مصنوعی چیست ؟

با سلام خدمت کاربران گرامی سایت سئورب ، در این قسمت به  بررسی مطلب هوش مصنوعی چیست می پردازیم .هوش مصنوعی با اینکه فکر کنید که ربطی به سئو ندارد اما ما تصمیم داریم بررسی کنیم که چگونه موتور های جستجو به صورت هوشمندانه و با استفاده از هوش مصنوعی سایت ها را بررسی می کنند.

هوش مصنوعی یا هوش ماشینی به هوشی که یک ماشین در شرایط مختلف از خود نشان می دهد گفته میشود، به عبارت دیگر هوش مصنوعی به سیستم هایی گفته میشود که می توانند واکنش هایی مشابه رفتار های هوشمندی انسانی و پاسخ موفق به آنها را داشته باشند.

تاریخچه ی هوش مصنوعی

هوش مصنوعی توسط فلاسفه و ریاضی دانی نظیر جرج بول مطرح شد، با اختراع رایانه های الکترونیکی در سال ۱۹۳۴،هوش مصنوعی، دانشمندان آن زمان را به چالش فراخواند. نام هوش مصنوعی برای اولین بار در سال ۱۹۶۵ میلادی و به عنوان یک دانش جدید ابداع گردید.

اصطلاح هوش مصنوعی برای اولین بار توسط جان مکارتی استفاده شد. وی مخترع یکی از زبان های برنامه نویسی هوش مصنوعی به نام لیسپ ( lisp ) است.

تاریخچه ی هوش مصنوعی

 

کاربرد هوش مصنوعی

کاربرد هوش مصنوعی بسیار فراگیر و گسترده شده است به طوری که می توان در همه جهات و نقاط زندگی دید، آیفونی که قادر به تشخیص اعضای خانه است یا تلوزیونی که نور صفحه نمایش دلخواه را با تعداد افراد تنظیم میکند از جمله کاربردهای هوش مصنوعی است. از نمونه های دیگر میتوان جست وجوی خودکار گوگل که از الگوریتم ها و متد های پیچیده هوش مصنوعی استفاده میکند نام برد. به طور کلی کاربرد علمی هوش مصنوعی آن دسته از کاربردهایی هستند که عملیات خاصی را انجام داده و عمل آن به وضوح توسط کاربر احساس خواهد شد.

 

عامل های هوشمند

عامل ها قادر به شناسایی الگوها و تصمیم گیری بر اساس قوانین فکر کردن خود هستند.قوانین و چگونگی فکر کردن هر عامل در راستای دستیابی به هدفش ، تعریف میشود. این سیستم ها بر اساس قوانین خاص خود فکر کرده کار خود را به درستی انجام می دهند.

در بحث عامل های هوشمند اصطلاح پیس ( PEAS ) سر نام واژه های ” کارایی ” ، ” محیط ” ،  ” اقدام گر ” ،  ” حسگر ” است.

 

سایت تبلیغاتی

مردان وردپرس

تاریخ آخرین بروزرسانی : ۱۵ مهر ۱۳۹۶
منبع :‌ سئورب
Advertising seorob.

نظرات خود را اینجا بنویسید

آدرس الکترونیکی شما نمایش داده نمی شود *