سئورب مقالات معتبر کلید واژه چیست ، چرایی اهمیت کلید واژه ها ؟

کلید واژه چیست ، چرایی اهمیت کلید واژه ها ؟

کلید واژه چیست ، چرایی اهمیت کلید واژه ها ؟

 با سلام خدمت کاربران گرامی سایت seorob.ir ، در این قسمت به بررسی کلید واژه ( keywords ) در SEO می پردازیم. به طور کلی کلید واژه ها موضوعات و عناوینی هستند که محتوای  سایت را تعریف می کنند . از دیدگاه SEO آن ها کلماتی هستند که کاربر جست و جو کننده وارد موتور های جست و جو می کند . به عنوان یک مالک وب سایت و یا پشتیبان محتوا ،  به کلید واژه های مناسبی احتیاج داربد که در بین نتایج جست و جو شده شانس مطالعه مطالبتان بیش تر باشد . وب سایتی بهینه است که زبان آن با زبان کاربر هم خوانی داشته باشد . این به سایت کمک می کند که کاربران سایتتان را به راحتی پیدا کنند . به همین دلیل است که در توسعه دادن لیست کلید واژه های سایت اولین و مهم ترین قدم در بهینه سازی موتور های جست و جو SEO می باشد .

کلید واژه

چرا کلید واژه ها مهم هستند ؟

کلید واژه ها رکن اساسی معقول نگه داشتن کلمه جست و جو شده با محتوایی که برای رفع نیاز آن ها آماده کرده اید هستند . برای محتوایی که رتبه خوبی بگیرد و کاربران را به دیدن سایت سوق دهد ؛  نیازمند این هستید که بدانید آن ها دقیقا چه مطلبی احتیاج دارند . به طور مثال زبانی که استفاده می کنند و یا نوع محتوایی که جست و جو می کنند . برای انتخاب کردن کلید واژه ها ( keywords ) بسیار مهم است که وقت و فکر کافی برای پیدا کردن کلید واژه ( keywords ) مناسب بگذارید . این کار را میتوانید با صحبت کردن با مشتری هایتان انجام دهید و تحقیقات کلید واژه های خودتان را با ابزارهایی مانند keyword explorer انجام دهید. برای انتخاب کلیدواژه ها می بایست ابتدا ماهیت اصلی سایت خود را بدانید , در واقع برای چه اهدافی این سایت را درست کرده اید . ابتدا باید تمام دسته بندی های اصلی سایتتان را در یک فایل ذخیره نمایید.

سپس از طریق این فرم با استفاده از ابزار google trends و google adwords می توانیم آمار بازدید آن کلیدواژه را به دست بیاوریم که در مقالات بعدی به طور مفصل تری به آن می پردازیم.

 

google trends

google adwords

همچنین ابزار های دیگری نیز وجود دارند که در مقالات آینده به آنها می پردازیم. پس قبل از هر اقدامی برای راه اندازی سایت خود ابتدا دسته بندی های سایت خود را روی کاغذ بنویسید و ماهیت سایتتان را مشخص کنید و سپس به بررسی این دسته بندی ها کرده و در نهایت ۱۵ کلمه کلیدی برای سایتتان تعیین کرده و شروع به اقدامات دیگر کنید.

 

 

لینک تبلیغاتی :

شرکت آبتین سازه مدرن

تاریخ آخرین بروزرسانی : ۲۴ آذر ۱۳۹۶
منبع :‌ سئورب
حامی این نوشته

پرفروش ترین کتاب آمازون در حوزه ی سئو کتاب سئو۲۰۱۷، یادگیری بهینه سازی موتورهای جستجو با استفاده استراتژی های بازاریابی هوشمند.
نویسنده : آدام کلارک مترجم : الهام سادات یاسینی انتشارات ناقوس

Advertising MiSaCo.
4نظر برای

کلید واژه چیست ، چرایی اهمیت کلید واژه ها ؟


  1. ممنون از مقاله ی بسیار خوبتون

  2. خیلی ممنونم بابت انتشار این مقاله بسیار مفید و کاربردی موفق باشید
    به امید موفقیتهای روز افزون.

  3. متشکرم از مطالبی که به اشتراک میذارید،موفق باشید

  4. سایت خیلی خوبی دارید باآرزوی موفقیت

نظرات خود را اینجا بنویسید

آدرس الکترونیکی شما نمایش داده نمی شود *