سئورب مقالات معتبر کلید واژه Long Tail ( دم بلند) چیست ؟
کلید واژه Long Tail ( دم بلند) چیست ؟

با سلام خدمت کاربران گرامی سایت seorob ، در این قسمت به بررسی کلید واژه long-tail یا کلید واژه دم بلند می پردازیم.

در قسمت کلید واژه چیست به بررسی کلید واژه پرداختیم. کلید واژه هایی که از ترکیب چند واژه ساخته شده اند به long-tail معروف هستند . کلید واژه های تکی به نظر می رسد که هدف نهایی می باشند ولی این را نیز بدانید که آن ها تعداد جست و جوی های بالایی دارند پس کار شما بسیار دشوار خواهد شد و از لحاظ دیگران یک مسابقه دشوار است.

در حقیقت ( long tail seo ) تکنیکی از هدف قرار دادن جستجوهای ویژه است که ٣ کلمه را شامل می شود و در رقابت های کوچک میتواند به آسانی رتبه خوبی بگیرد. به طور مثال صاحب یک بوتیک هستید و می خواهید رتبه سایت تان در مورد موضوع لباس رتبه خوبی بگیرد اما این بسیار سخت است که بالاتر از برندهای Nordstorm و Zappos قرار بگیرد.

در صدر رقابت کلیدواژه های تکی ممکن است کلیدواژه بسیار مبهم باشد به طور مثال اگر کسی کلمه سگ را جستجو کرد شما نمی دانید که کاربر چه اطلاعاتی در مورد سگ می خواهد ؟ اطلاعات در مورد غذای سگ ؟ در مورد مکانی برای خرید سگ ؟ اما long-tail ها از جزئیات خوبی برخوردارند به طور مثال اگر کاربر مهمترین غذای سگ ارگانیک را سرچ کند برای سایت های کوچکتر موقعیتی فراهم شود که به صدر صفحه ی نتایج جست و جو شده بیاید.

 

رتبه بندی کلید واژه های بلند

رتبه گیری برای کلید واژه های بلند بسیار راحت تر نسبت به کلیدواژه های کوتاه تر می باشد. مزیت دیگر اینکه اگر  روی کلید واژه های بلند تمرکز کنید با اینکه در موتور های جستوجو استفاده می شوند اما شانس خرید محصولات بیشتر می شود.

هرچه قدرت کلماتی که جستجو می شوند خاص تر و بلندتر باشند شانس پیدا شدن شما بیشتر می شود.

کلید واژه های دم بلند

چگونه کلید واژه long-tail را پیدا کنیم؟

برای پیدا کردن کلیدواژه های long tail از ابزار های زیادی می توانید استفاده کنید اما یکی از ابزار ها free keyword research  می باشد که تنها با وارد کردن یک کلمه می توانید کلید واژه دم بلند را تعیین کنید.در قسمت های بعدی درباره روش های پیدا کردن کلید واژه long-tail می پردازیم.

new-free-keyword-tool-cars-industry-results

از ماموریت خود برای تعریف کلید واژه های بلند استفاده کنید.

تعریف ماموریت که در آن مشخص می کنید که محصولات سایت یا وبلاگ به چه منظور هایی عالی هستند.این که تاثیر  کمی در تعیین کلید واژه های بلند برای رتبه گیری سایت شما ندارد. تلاش برای رتبه گیری در مورد یک موضوع مشخص می تواند سر تا سر سود باشد. از کلمات و اصطلاحاتی که برای تعریف ماموریت خود استفاده می کنید نیز می تواند بر استراتژی seo سایت تان متمرکز شود. افراد از این کلمات و اصطلاحات برای یافتن سایت ها استفاده می کنند و همچنین پیدا کردن سایت شما در صورتی که  نسبت به سایر رقبا کمتر است با این کار شانس خرید محصولات بیشتر می شود.

 

تاریخ آخرین بروزرسانی : ۲۰ مهر ۱۳۹۶
منبع :‌ سئورب
Advertising seorob.
11نظر برای

کلید واژه Long Tail ( دم بلند) چیست ؟


 1. بسیار جالب بود.
  ممنون

 2. ممنونم از سایت عالیتون

 3. متشکرم ازاینکه باعث شدین سطح آگاهی من بالاتر برود

 4. ممنون از مطالب بسیار خوبتون

 5. بسیار سایت خوب و مقالات داخل سایت کاربردی و مفید می باشد

 6. از اینکه مطالب سایت شمارو مطالعه کردم بسیار لذت بردم

 7. آموزش خیلی خوبی بود

 8. آموزش به صورت برگزاری کلاس یا کارگاه های یک روزه ندارید ؟

  • میلاد میلادی

   سلام.با آیدی تلگرامی @miladmiladi ارتباط بگیرید

 9. برایتان موفقیت روز افزون از پروردگار یکتا آرزومندم!

 10. خیلی عالی بود
  ممنون بابت سایت عالیتون

نظرات خود را اینجا بنویسید

آدرس الکترونیکی شما نمایش داده نمی شود *