سئورب ابزار وب مستر ۲۴ روش رایگان و ابزار ساده SEO برای بهبود کسب و کار دیجیتال ، قسمت اول

۲۴ روش رایگان و ابزار ساده SEO برای بهبود کسب و کار دیجیتال ، قسمت اول

۲۴ روش رایگان و ابزار ساده SEO برای بهبود کسب و کار دیجیتال ، قسمت اول

با سلام خدمت کاربران گرامی سایت seorob در این مطلب به ۲۴ روش رایگان و ساده‌ی ابزار SEO قسمت اول می پردازیم.

اگر به دنبال ابزارهای ساده و رایگان برای ترفیع SEO در سایت خود هستید، بسیار خرسندیم که در مجموعه ی سئورب در خدمت شما دوست داران و علاقمندان در جهت کسب و کار نوین هستیم. در مطالب پیش رو به نسبت به بیان ۲۴ ابزار کاربردی و ساده که تمام متخصصین SEO مورد استفاده قرار می دهند تا با استفاده از این ابزار بتوانند به راحتی و به صورت خودکار عملکرد بهینه سازی را انجام بدهند، اقدام شده است.


۱- سرعت بارگزاری سایت

Google PageSpeed Insights

سیستم این بارگزاری بسیار کاربردی و همچنین کار با آن بسیار ساده می‌ باشد، در واقع عملکرد آن به این صورت است؛ زمانی که URL وارد شد، سرعت بارگزاری و عملکرد سایت برای pc و موبایل مشخص می‌ شود، و همچنین این ابزار روش دست یابی به سرعت مناسب را به صاحبان کسب و کار پیشنهاد می دهد، برای سیستم موبایل معمولاً برحسب عواملی از جمله سطح بردباری کاربر، لمس راحت و سریع و اندازه فونت امتیاز بندی می  شود.

سرعت بارگزاری سایت

 

 

۲- امتیاز دهی از طریق moz

Moz Local Listing Score

در moz بیش از ۱۵ فاکتور وجود دارد که شامل Google، Facebook و Foursquare برای رتبه ‌بندی سطح کسب و کار آماده سازی کرده است. کلمات کلیدی که در سایت moz رتبه بندی می شوند، طبق فاکتور های پیشنهادی بهترین متخصصین و صاحبان کسب و کار موفق در زمینه SEO بوده است.

امتیاز دهی از طریق moz

 

۳- ابزار جستجوی کلمات کلیدی

 

Keywordtool.io

پس از وارد کردن کلمه ی مورد نظر در ابزار های جستجوی کلمات کلیدی، این ابزار کلمات کلیدی Long-tail را به صورت الفبایی طبقه بندی کرده و مورد نمایش قرار می دهد. هر چند که این روش برای انتخاب کلمات کلیدی بسنده نیست، ولی می تواند موجب دستیابی به کلمات کلیدی مهم و موثری شود.

ابزار جستجوی کلمات کلیدی

 

 

۴- تجزیه و تحلیل به وسیله ی گوگل

Google Analytics

معمولا برای زیبا سازی و ارتقای سطح سایت از نظر دیداری ، می توان از عکس ها و یا گرافیک های متنوع و زیبا استفاده نمود، ابزار تجزیه و تحلیل به وسیله ی گوگل همچنین می تواند سرعت بارگزاری این سایت را با وجود محیط گرافیکی موجود در آن سنجیده و مورد ارزیابی قرار دهد.

تجزیه و تحلیل به وسیله ی گوگل

 

 

۵- ابزار وبمستر Google و Bing

Google Webmaster Tools + Bing Webmaster Tools

ابزار وبمستر به صاحبان کسب و کار این امکان را می دهد که در دو موتور جستجوی مختلف به ارزیابی و تست سایت خود بپردازند. البته برای استفاده از این امکان، لازم است تا هر یک از این دو موتور جستجو بایستی در سایت مورد نظر نصب شوند، در سایت های ورد پرس می توان آن را به عنوان یک پلاگین مانند  Jetpack یا Yoast  نصب نمود.

تجزیه و تحلیل به وسیله ی گوگل

 

 

۶- Open Site Explorer

Open Site Explorer

از ورژن رایگان Open Site Explorer برای تحلیل لینک‌ها استفاده کنید. می توان از این ابزار برای یافتن لینک‌های بیت استفاده نمود و آن‌ها را استخراج کرد و مشاهده نمود که به چه وب‌سایت‌های مهمی لینک شده اند.

 

Open Site Explorer

 

۷- Google Keyword Planner

Google Keyword Planner

در این ابزار می‌توان واژه‌ی کلیدی و یا واژگان کلیدی خود را وارد کرده، و گوگل تمام جستجوهای حاصل از این کلمات کلیدی را سرچ کند، اعم از: حجم جستجوهای ماهیانه، رقابت در جستجو، و هر عبارت پیشنهادی که ممکن است شما به آن هیچ توجهی نکرده باشید.

Google Keyword Planner

 

 

۸- Google.com in an Incognito Window

جست و جو کردن GOOGLE.COM در پنجره های خصوصی تمام لیست های مرتبط AUTOFILL OPTIONS را باز می کند که بیشتر آن ها می تواند شما را در جست و جوی کلید واژه همراهی کند. پنجره ی INCOGNITO و یا همان پنجره خصوصی تمام اطلاعات جست و جو شده را ذخیره می کند.

Google.com in an Incognito Window

 

سایت تبلیغاتی:
english4life.ir

تاریخ آخرین بروزرسانی : ۱۲ مهر ۱۳۹۶
منبع :‌ سئورب
Advertising MiSaCo.
یک نظر برای 1

۲۴ روش رایگان و ابزار ساده SEO برای بهبود کسب و کار دیجیتال ، قسمت اول


  1. زهرا

    عالی بود.

نظرات خود را اینجا بنویسید

آدرس الکترونیکی شما نمایش داده نمی شود *